+420 774 470 341

Aktuálně

  • Aktuálně
  • Rozhovor s Martinem Volkem, brankářem hokejového klubu Verva Litvínov

My jsme Martina před začátkem hokejové sezóny trochu vyzpovídali…

Odkud pocházíte?

Pocházím z Ústí nad Labem a dodnes tam i žiju.

Kdy a kde jste začal s hokejem?

S hokejem jsem začal v Ústí, k hokeji mě přivedl táta, který v tu dobu taky hokej hrál, v Ústí hrál i můj brácha…poprvé jsem stál na bruslích asi ve třech letech a potom jsem začal s hokejem naplno ve čtvrté hokejové třídě.

Kdo Vám dal nejvíce pro Vaši hokejovou kariéru?

Taťka mě přivedl k hokeji, ale samozřejmě mě podporovali oba rodiče.

Hrál jste jak 1., tak 2. ligu… kolika týmy jste prošel?

Když jsem odcházel z ústeckých juniorů, tak jsem hrál čtyři roky v Děčíně, poté v Litoměřicích,  chvíli jsem hrál i v Mostě a potom jsem se znovu vrátil do Litoměřic. V tu dobu hrály Litoměřice 2. ligu a během mého hostování jsme se v baráži dostali do 1. ligy…to bylo v roce 2009.

Hrál jste i za Ústecké Lvy v době, kdy byl klub v extralize, kolik jste odehrál zápasů?

Odehrál jsem tam tři čtyři zápasy, do branky jsem se ale dostával spíše sporadicky, když se brankáři zranili nebo měli nějaké zdravotní problémy…

Tato působení, co popisujete, nemohou člověka uživit… kde jste pracoval?

V Ústí, v Litoměřicích ani v Děčíně to za takový peníze nebylo, aby člověk nemusel chodit do práce…dělal jsem truhlařinu…taťka má truhlárnu, v tu dobu jsem u něj dělal.

Měl jste někdy chuť s hokejem skončit?

Určitě…když jsem byl v Litoměřicích a přišel Dušan Salfický z Ústí…to už jsem se tak nějak připravoval, že s hokejem skončím…

Kdy nastal zlom…kdy Vás povolali z Litvínova?

Byl jsem zrovna na vyhlášení Sportovce Litoměřicka a v tu chvíli zavolal Danovi (Daniel Tvrzník - sportovní manažer HC Stadion Litoměřice, pozn. redaktora) pan Bubla (Jiří Bubla - sportovní manažer Verva Litvínov, pozn. redaktora), jestli bych mohl přijít druhý den na trénink. Po středečním zápase v Litoměřicích, myslím, že to bylo proti Třebíči, jsem si vzal výzbroj s tím, že půjdu s litvínovským týmem jen na trénink, ale po něm jsem vyfasoval dres a jelo se na zápas…hráli jsme 5:3 v Pardubicích a pak už to jelo…bylo v tom i hodně štěstí a shoda náhod, že to takhle dopadlo…

Jak hodnotíte své výkony v minulé sezóně?

Začátek v Litoměřicích nebyl moc dobrej, pak jsme se začali zvedat a ubojovali dost zápasů, přišla i krizovka, jako na každého nováčka v lize…pak se to zase zlepšilo…v tu chvíli jsem šel do Litvínova…nejdřív s tím, že si tady natrénuju…a najednou to dostalo úplně jiný rozměr, najednou jsem byl v bráně a dařilo se mi. Myslím, že jsem měl i spoustu štěstí, ale asi to tak mělo být…(Martin je opravdu skromný člověk…kdo viděl některý ze zápasů v minulé sezóně, které Martin odchytal, jistě uzná, že to bylo i zásluhou jeho velkého talentu - pozn. redaktora.)

Litvínovskými fanoušky jste oblíbený, vnímáte svoji popularitu? Pomáhá Vám to při zápasech?

Nikdy jsem si nemohl stěžovat na neoblíbenost…(smích)…v Litvínově je samozřejmě o hodně víc fanoušků než třeba v Děčíně, kde jsem hrál…těch lidí, co vás poznávaj na ulici, je samozřejmě víc, jsem samozřejmě rád a nedělá mi to problém…ale když se vracím do Ústí, tak se tak trochu schovám a užiju si svý soukromí.

Při zápasech mi nejvíce pomáhají hráči… hlavně obránci, když pomůžou i dozadu … smích… ale fanoušci nás ženou dopředu… hokej se přece hraje pro ně.

Letos poprvé jste absolvoval extraligovou letní přípravu – vidíte rozdíl mezi letní přípravou v 2. či 1. lize?

Letní extraligovou přípravu jsem zažil už v Ústí…myslím, že byla letní příprava i v jiných klubech srovnatelná…pro golmany se letní příprava až  tak neliší…silové sporty s hráčema neděláme…děláme spíše brankářské věci…trochu větší zátěž tam je, ale ne tak jako u hráčů, ty musí přece jenom natrénovat fyzičku na 52 kol.

Můžete nám přiblížit, jak bude letos vypadat brankářské obsazení v Litvínově?

To kdybychom věděli …smích… záleží na trenérovi, ale měl bych začínat já, alespoň tak mi to bylo řečeno, jak dlouho budu v bráně, záleží na tom, jak budu chytat…ale není důležité, kdo bude v bráně…hlavní je to, aby se dařilo mužstvu!

Jak se v litvínovském týmu cítíte, jste dobrá parta?

Kluci mě tady vzali úplně skvěle…litvínovský klub je takový typ rodinného klubu v malém městě…já osobně nemám rád velká města…toto mi vyhovuje.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Určitě postup Litoměřic do první ligy…nikdo to nečekal, že bychom mohli postoupit, a o to to bylo hezčí…samozřejmě v Litvínově, jak jsme šli přes Plzeň, to bylo taky krásný…

Máte nějakou zvláštnost ve výstroji nebo nějaký rituál v oblékání?

Nic takového nedělám…nebo alespoň mi to jako zvláštnost nepřijde…spíš to člověk musí brát postupně, tak aby se do tý výstroje celý dostal…smích… takže vzestupně nahoru…

Jste ženatý, máte děti?

Nejsem ženatý, nemám děti…mám přítelkyni.

Jaké jsou vaše koníčky, záliby, jiné sporty?

Určitě všechny míčové sporty… fotbal, tenis, squash… je mi jedno, jestli je to týmový, nebo individuální sport…kolo je taky dobrá věc…ale co nemám rád, je běhání.

Zajímáte se o módu? Máte nějakou oblíbenou značku oblečení?

Já to nějak moc neřeším…spíš si kupuju věci podle toho, jestli se mi líbí barva nebo střih, ale nekoukám u toho na značku.

Byl jste někdy nakupovat v Central Most?

Několikrát jsem v Central Most už byl…podívat se…ale spíš si návštěvu obchoďáku vždy snažíme spojit s výletem…

Vím, že máte netradiční přezdívku Vlk nebo Vlčák… jak přezdívka vznikla?

Lidi mi zpočátku jméno různě komolili…někdo to říkal česky, někdo německy…až se to ustálilo na Vlk nebo Vlčák.

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít