Obchody: 9:00–20:00
Albert: Po–So 8:00–21:00, Ne 9:00–21:00
Search
Generic filters

Floristik Art vyvrací mýty o kaktusech

Kaktusy

Říká se, že ženy milují orchideje a muži upřednostňují kaktusy, které nepotřebují zdaleka tolik péče. Není to pravda! Nedejte na předsudky, kaktusy totiž milují všichni, a aby vykvetly, je potřeba se o ně náležitě starat!

Jak přimět kaktusy, aby vykvetly?

Nejprve si u nás ve Floristik Art nechte poradit, které druhy kaktusů snadno kvetou. Patří mezi ně například Echinocactus, Mamillaria, Lobivia, Notocactus, Rebutia a Zygopetalon mackaii.

Správná teplota je pro kvetení kaktusů klíčová

Většina v zimě odpočívá, zatímco v létě naopak roste (a kvete!). Bez řádného odpočinku to ovšem nejde.

Proto je v zimě umístěte do chladnějšího prostředí (ideální teplota je kolem 10 °C) a upusťte od zálivky, kaktusy jen shora roste rozprašovačem.

Pouštní kaktusy se nemohou světla nabažit a vystačí si s málem, takže to ani v létě se zálivkou nemusíte přehánět. Naopak by jim jinak mohly začít hnít kořeny.

Ty původem z lesa naopak potřebují mít kořeny ve vlhku a neměly by být vystaveny přímému sluníčku na rozpáleném parapetu.

Ve Floristik Art nenajdete kaktusy s nalepenými nebo zapíchnutými květy, které rostliny na pohled z dálky (zdánlivě) vylepší. U nás nakoupíte nejen kaktus, ale také cenné rady (nejen) pro začínající pěstitele!

Kaktusy

Řekněte to svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Nabídky

Obchody