Obchody: 9:00–20:00
Albert: Po–So 8:00–21:00, Ne 9:00–21:00
Search
Generic filters

Přinášíme vám menu na zelený čtvrtek

Za týden nás čekají velikonoční svátky, které jsou nejen oblíbené proto, že máme pár volných dní, ale také, že jsou vítáním jara. Nejen jejich zvyky, ale i jídelníček se skládá z takových pokrmů, které nám přicházející jaro symbolizují. Central Most přichází s tipy, jak co nejlépe přivítat jaro do vašich domácností i kuchyní. 

 

Proč vlastně Zelený čtvrtek?

Už od pradávna praví tradice, že se naše velikonoční tabule na Zelený čtvrtek má skládat ze zelených a pestrých pokrmů, a to proto, abychom byli po celý rok zdraví. Roztomilé velikonoční motivy přináší i letošní kolekce z Tchiba. Už naše babičky by nám vyprávěly, že se velikonoční jídelníček skládal především z bylin posbíraných kolem domova a z poctivě vypěstované úrody zahrad.  Špenát, kopřivy, luštěniny jsou základními ingrediencemi sváteční kuchyně. 

Ranní zelený start 

Velikonoční den můžete určitě začít pestrou snídaní, při které budou jíst i oči. Vajíčka jsou nejen tradičním velikonočním pokrmem, ale mohou se tak stát součástí čtvrtečního rána. Vychutnat si je můžete v omeletě, kde se nemusíte v ingrediencích omezovat, ale určitě by neměla chybět jarní cibulka, medvědí česnek nebo baby špenát. Jste-li avokádoví milovníci, můžete se rozmazlit omeletou s lososem a avokádovými toasty. Dokonalou ranní vzpruhou představují ranní smoothies. Zkombinovat můžete například hrušku s celerem. Navíc celer prospívá nejen vaší štíhlé linii, protože obsahuje minimum kalorií, ale také důležité látky, jako vitamin C a minerály jako vápník, draslík, fosfor a hořčík. 

Barevnou svačinkou pokračujeme

Pokud jste brunch loveři nebo prostě vstáváte v pozdějších hodinách, ani tak byste neměli být ochuzeni o pestrý start. Trávíte-li toto období na home officech se svými ratolestmi, můžete jarní svátky pojmout jako možnost se na chutných svačinkách vyřádit společně. Chutnou pauzou mohou být trojhránky s kozím sýrem. Je-li ve vaší lednici kousek okurky a máte-li v zásobách hrášek, můžete si rázem vykouzlit fresh svačinku, na které si pochutnají i ti, kteří zelenině příliš neholdují. 

Pestrobarevná obědová tabule

A rozhodně se v tento den neochuzujte, pokud jde o polévku. Pokud by se vám nechtěly vymýšlet neobvyklé kombinace, určitě nepokazíte obědové menu tradičním hovězím vývarem z kořenové zeleniny. Navíc můžete využít zbytky surovin, které vám zbyly v kuchyni a nemáte je tak jak využít. Ve velikonočních pestrobarevných pokrmech tak skvěle naleznou své uplatnění. Jste-li labužníci máty, potěšíme vás, protože tou si můžete ochutit hráškový krém s pórkem, zachtělo-li se vám trošku více zaexperimentovat s různými chutěmi. Hlavní chod většiny domácností o Velikonocích tvoří pokrmy ze špenátu, ale jste-li těstovinoví maniaci, připravte si rychlý a chutný oběd v kombinaci s bazalkovým pestem. Špenátu můžete zahrnout do moučníku, například do lahodných košíčků dle receptu hypermarketu Albert. Ujíždíte-li však více na sladkých moučnících, Albert vám přináší svěží kiwi dort. Kiwi kombinaci se nebojte spojit s lahodnou chutí bílé čokolády. 

Jidáše, mazanec, beránek, nebo zajíček k zakousnutí?

Na tradiční sváteční tabuli by neměly chybět jidáše, které si můžete potřít medem. A jak pravily už naše babičky a prababičky, pokud jste si namazaly na jidáš i med, zaručili jste si další rok ve zdraví, což je pro nás v současné době aktuální. Abyste tuto tradici dokonale podtrhli, začínejte s jidášem pokapaným medem už ranní snídani. Albert přináší tipy i pro ty, kteří si hlídají postavu a kilogramy, ale zároveň se nechtějí ochutit o lahodnou laskominu. Banánový dort s granolou může být skvělým spojením lehké pochoutky, která neohrozí vaše figury. Pečete-li rádi chlebíky různého druhu, patrně vás osloví i svěží citronový chlebík s pistáciovou příchutí. Na cukroví se nemusíte omezovat jen o vánočních svátcích. Trendem se stalo i to velikonoční, které se v jarním občerstvení rozhodně neztratí. Tescoma přináší nespočet variací a díky nim zapojíte i ty nejmladší pomocníky v domácnosti. 

Odlehčená večeře 

Velikonoční večeře může být již odlehčená, pakliže jste holdovali přes den svátečním moučníkům a dezertům. Praktickým pokrmem může být těstovinový jarní salát s velikonoční šunkou, kde si z velké mísy každý nabere dle své chuti a hladu. Chybělo-li vám doposud na sváteční tabuli maso, můžete spojit kuřecí variantu s citrusy a olivami dle inspirace

A jak dodržujete velikonoční tradice vy? Jaké pokrmy plánujete na letošní zelený čtvrtek? Podělte se s námi o vaší inspiraci z kuchyně! 

Neváhejte využít pestrou velikonoční nabídku z Tescomy a Orionu. Veškeré nabídky a novinky z obchodního centra naleznete i v naší přátelské aplikaci, kterou můžete mít ve vašich telefonech. 

Řekněte to svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Nabídky

Obchody